K-1 WGP 2009 in Poland

picture
Klikk a képre a nagyításért!
picture

Idén az első K-1 selejtezőt, a K-1 Európai Döntőt nem a megszokott helyen, Amszterdamban rendezik, hanem a lengyelországi Lodz-ban. Újabb változás, hogy ezúttal nem az It’s Showtime, hanem a Collizion lesz az esemény névadója.

Európa legjobbjai mérik össze tudásukat a május 23-i rendezvényen. A nyolcas torna mellett, melynek győztese bejuthat a legjobb 16 közé, több superfight is színesíti az eseményt. A döntő előtti superfightot a debreceni Fontana Kick-Box SE versenyzője, Balogh Norbert vívja a lengyel Michal Glogowski ellen.

A torna résztvevői közül többet már Magyarországon is láthattunk küzdeni:

• Martin Rozalsky 2006-ban a budapesti K-1 Európai Selejtezőn a döntőig jutott, azonban sérülés miatt nem tudta folytatni a versenyt. Akkor hatalmas csatát vívott a horvát Ante Varnica ellen.
  • Zabit Samedovot sem kell bemutatni senkinek: a fehérorosz versenyző szintén 2006-ban küzdött először Magyarországon, a debreceni K-1 Magyar Nagydíjon, amit meg is nyert. Akkor Varga Pétert, Bertalan Zsoltot és a döntőben a horvát Marco Tomasovicot győzte le.
  • Mindaugas Sakalauskas is 2006-ban küzdött a budapesti K-1 Európai Selejtezőn, akkor egy superfight keretében Varga Péterrel csapott össze, de nem sikerült legyőznie.
  • Balogh Norbert 2008-ban, a K-1 Magyar Nagydíjon legyőzte Tóth Istvánt és Herczer Klaudiuszt, így a K-1 Max torna győzteseként ünnepelhettük.

picture
Győztes: MARCIN ROZALSKI KO 3. menet, Rozalski sérülés miatt nem tudja folytatni

Fight #1 : Reserve Fight : K-1 Rules / 3Min. 3R Ext. 1R